ua ru
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

Знову мораторій на проведення перевірок?

21.01.2019

Невеликі підприємства декілька років поспіль змогли працювати без тиску податкової через дію мораторію на проведення перевірок. Але на 2019 рік його так і не було продовжено.

І ось нещодавно зареєстровано законопроект, яким запропоновано поновити мораторій на проведення перевірок бізнесу як це було до 2019 року.

Так, відповідно до законопроекту пропонується  повне обмеження на проведення перевірок  контролюючими органами протягом 2019 року, крім проведення планових перевірок ДФС підприємств, з доходом понад 20 млн грн. за попередній календарний рік, які здійснюються виключно з дозволу КМУ, або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або з вимогами  кримінально-процесуального кодексу.

 Окрім цього   мораторій розповсюджується на позапланові перевірки, які можуть бути проведені:

-         за письмовою заявою підприємства до відповідного органу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

-         за рішенням суду;

-          у випадку аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання;

-         на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення підприємством її законних прав, таке звернення повинно бути розглянуте та погоджене ДРС. Найчастіші такі заяви від колишніх працівників.


Поставити питання