ua ru
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

Запропоновано обовязкову реєстрацію трудових договорів

19.04.2017

договораМіністерство соціальної політики пропонує ввести в обов'язковому порядку реєстрацію трудових договорів в електронному форматі. Такий підхід допоможе забезпечити права працівників і знизить рівень незаконної трудової зайнятості. Ця норма буде введена новим законом про зайнятість за ініціативою Міністра соц. політики Реви А.

Ця зміна в законодавстві зобов'яже роботодавців вносити дані про працівників в певний реєстр. Крім того, договір, який не буде зареєстрований в електронному вигляді, буде визнаний фіктивним. Такі заходи викликані відсутністю соціальної гарантії у неофіційно працюючих і покликані посилити контроль роботодавців, їх відповідальність перед найманими працівниками.

У перспективі електронний трудовий договір буде включений в систему персоніфікації ПФУ, що дозволить відстежувати виплати заробітної плати, сплати відповідних внесків до бюджету і враховувати рівень зайнятості населення.

З початку року на території України вже оштрафовані 6 роботодавців за неоформлені трудовим договором відносини з працівниками. Розмір штрафу для кожного склав 32 000 грн.


Поставити питання