ua ru
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

Юристи OLSTEN PARTNERS отримали перемогу в господарській справі

23.03.2018

ЮРИСТИ OLSTEN PARTNERS LAW COMPANY ОТРИМАЛИ ПЕРЕМОГУ В ГОСПОДАРСЬКІЙ СПРАВІ  ПО СТЯГНЕННЮ З КЛІЄНТА ПЕНІ ЗА НЕСВОЄЧАСНІ ГРОШОВІ РОЗРАХУНКИ ТА ЗМЕНШИЛИ ЇЇ РОЗМІР

 

19 лютого 2018 року Київським апеляційним господарським судом було частково задоволено  подану нами апеляційну скаргу, змінено Рішення Господарського суду міста Києва від 13 листопада 2017 року по справ №910/15216/17  та  зменшено суму пені за прострочення грошового зобов’язання.

Так, судом першої інстанції було стягнуто з нашого клієнта пеню за прострочення грошового зобов’язання в розмірі 0,5 %  від суми заборгованості за кожний день прострочення, оскільки саме такий розмір був передбачений договором, укладеним між сторонами.

Суддя  Господарського суду міста Києва при винесенні рішення не взяла до уваги ст. 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»).

Отже,  таке порушення норм матеріального права , призвело до незаконного рішення, відповідно до якого розмір стягнення пені значно перевищував законно допустимий.

Справедливість була відновлена!

Зверніть увагу!

ПЕНЯ ЗА ПРОСТРОЧКУ ГРОШОВОГО ЗОБОВЯЗАННЯ, ВИЗНАЧЕНА В ДОГОВОРІ  НЕ МОЖЕ ПЕРЕВИЩУВАТИ ПОДВІЙНУ ОБЛІКОВУ СТАВКУ НБУ


Поставити питання