ua
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

Відеофіксація нотаріальних дій. Необхідність?

20.09.2018

Прийшли до нотаріуса для вчинення правочину, а там Посміхніться вас знімають)
У Верховній раді зареєстровано законопроект, яким пропонується ввести обовязкову відефіксацію посвідчення правочинів у нотаріуса.
Законопроектом передбачено введення звуко- і відеофіксації процесу укладання угод :
щодо відчуження учасником товариства частки у статутному капіталі;
- щодо відчуження акціонером ПАО належних йому акцій;
- договори купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна;
- виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість;
- договори купівлі-продажу цінних паперів;
- довіреність у випадку, якщо правочин, для укладення якого вона видається, підлягає нотаріальному посвідченню.
Також пропонується ввести обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів оренди земельної ділянки, укладених з фізособою (крім випадків, коли орендодавцем виступає ФОП), із забезпеченням повної звуко- і відеофіксації.
Сторони таких угод повинні будуть обов'язково надати при звуко- і відеофіксації ідентифікуючі документи. У разі укладання угод без фіксації процесу з допомогою звуко- і відеозаписуючих засобів нотаріусу можуть анулювати свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю.
Усі матеріали звуко- і відеофіксації будуть внесені до Державного реєстру прав. Невнесення таких матеріалів до реєстру тягне накладення адмінштрафу від чотирьохсот до п'ятисот НМДГ (6800 -8500 грн.), а за підробку матеріалів передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу до 17 тис грн. або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.


Поставити питання