ua
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

ПОДАТКИ ПРИ СДАЧІ НЕРУОМОСТІ В ОРЕНДУ

11/05/2017

Яку систему оподаткування вибрати при наданні нерухомості в орендуЯку систему оподаткування вибрати при наданні нерухомості в оренду

Якщо фізична особа-підприємець планує займатися наданням нерухомості в оренду, вона має сплачувати відповідні податки та внески за ведення підприємницької діяльності. Але перед тим, яка така діяльність буде розпочата, слід визначити систему оподаткування. Цей вид діяльності може оподатковуватися як за загальною системою, так і єдиним податком. Якщо фізична особа-підприємець обирає для себе систему оподаткування єдиним податком, необхідно визначитись з групою платників ЄП.

Перелік груп ФОП, які сплачують єдиний податок та використовують відповідні системи обліку та звітності, визначений п. 291.4 статті 291 ПК України.

Для ФОП, які займаються наданням в оренду нерухомості, дозволені II та III групи платників ЄП. Крім того, група буде залежить ще від форми діяльності особи, яка орендує нерухоме майно: це може бути фізична особа – громадянин, ФОП на спрощеній системі або ФОП, яка сплачує інші податки чи збори; юридичні особи, які сплачують податок на прибуток або юридична особа - платник єдиного податку.


Поставити питання