ua
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

Отримання дозволу на роботи підвищеної небезпеки по-новому

17.06.2019

До 2018 року законодавство з охорони праці  вимагало від роботодавців отримання єдиного документу- дозволу на роботи підвищеної небезпеки. Дозвіл отримувався на всі види робіт підвищеної небезпеки та був єдиним дозвільним документом, який надавав право виконувати небезпечні роботи. 

Оскільки, орган який видав такі дозволи був Держгірпромнагляд, наразі й досі називають такий документ- дозвіл Держгірпромнагляду. Але на сьогодніщній день, всіма питаннями повязані з охороною праці займається Держпраця та його територіальні органи.

З 2018 року процедура дещо змінилась, і тепер, на менш складні роботи можна отримати декларацію відповідності метеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, а на більш складні роботи – отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Дозвіл та декларація  отримуються з метою підтвердити дотримання  вимог по охороні праці при виконання робіт підвищеної небезпеки та в роботі з небезпечними машинами та устаткуванням.

В чому різниця між дозволом та декларацією? 

Отже, Дозвіл на роботи підвищеної небезпекивидається на найбільш небезпечні роботи, серед них газобполумяні  та вибухові роботи, буріння свердловин, роботи за допомогою механічних підіймачів, будівництво будинків тощо. Особливу увагу заслуговують роботи по монтажу, демонтажу, ремонту, технічному огляду машин та механізмів.  Якщо ви обираєте роботи з таких пунктів, обовязково оберіть  машини та механізми зазначені у додатках 3 і 7.

Виконання робіт, на які видається Декларація- менш небезпечні, серед них роботи на висоті, роботи в траншеях та колодязях, роботи зі збереження та переробки зерна, роботи в діючих електроустановках, земляні роботи тощо.

Окрім цього, існує також Перелік машин, механізмів та устаткування, використання яких потребує отримання  Дозволу чи Декларації. Для того, щоб отримати їх необхідно подати документи на конрктретний механізм чи машину, використання якої планується. Тоді дозвіл/декларація буде видана саме на  таку машину/механізм. До речі, дозвіл на застосування машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки є безстроковим.

Передумовою видачі Дозвіл на небезпечні роботи є висновок експертів  щодо стану охорони праці суб'єкта господарювання під час виконання робіт та механізмів.

Дозвіл на роботи підвищеної небезпеки  діє на всій території України, видається строком на 5 років та підлягає поноволенню.

На сьогоднішній день,  Дозвіл та Декларацію видають територіальні органи Держпраці

Для того, щоб отримати дозвіл або декларацію, працівники (робітники) підприємства мають пройти відповідне навчання та отримати посвідчення, як з охорони праці, так і спеціалізоване для виконання заявлених робіт.

Підприємству, необхідно підтвердити можливість, як технічну так і кадрову, виконувати заявлені роботи підвищеної небезпеки, саме висновок експертно-технічної установи є таким  підтвердженням.

Одне з нововведень є те, що Декларація видається  тільки на один обєкт, де будуть здійснювати роботи підвищеної небезпеки. Отже, якщо ви плануєте опоряджувати фасади чи проводити електромонтажні роботи на декількох обєктах  будівництва, то на кожну адресу отримується окрема декларація. Саме на першій сторонці такої декларації зазначається адреса  обєкту, на якому дозволено проводити роботи підвищеної небезпеки.

Нагадуємо, що виконання робіт підвищеної небезпеки  без відповідного дозволу та декларації є порушенням законодавства про охорону працю, за яке передбачено штраф. Окрім штрафу, на підприємство чекає  позов до суду з вимогою зупинити діяльність підприємства. А у випадку, якщо на підприємстві стався випадок при якому постраждали працівники ще й кримінальна відповідальність.

В цілому процедура отримання Декларації стала набагато простіша, аніж дозволу, до прикладу на такі роботи як будроботи на висоті, земляні роботи, роботи в котлаванах, зварювальні роботи, можна отримати Декларацію лише  протягом 10 днів.

Отримання дозволу на небезпечні роботи триває 4 тижні, це повязано перш за все з необхідністю підготовки експертного висновку та подання його до територіальних органів Держпраці.  

Для отримання дозволу та декларації необхідно спочатку визначитися з переліком робіт підвищеної небезпеки, які ви плануєте виконувати, потім надіслати такий перелік разом із зазначенням регіону  проведення робіт на електронну пошту olstenpartners@gmail.com

Наші спеціалісти надішлють вам перелік документів, який необхідний для отримання Дозволу/Декларації, строк надання послуги отримання дозволу на роботи підвищеної небезпеки та їх вартість. Вартість отримання дозволу на небезпечні роботи та декларації на роботи підвищеної небезпеки залежить від складності робіт, які ви обрали.

За 12 років наша компанія отримала більше 500 дозволів та декларацій  і у 96% випадків ми дотримались своїх обіцянок по строкам та результатам. 

Надішліть нам перелік робіт та дізнайся на яких умовах можна отримати дозвіл на роботи підвищеної небезпеки.

 


Поставити питання