ua ru
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

ІНОЗЕМНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА

30/10/2016

РЕЄСТРАЦІЯ ІНОЗЕМНОГО ПРЕДСТАВНИЦТВА В УКРАЇНІ

 Іноземні компанії,  які бажають вийти на ринок України, досить часто обирають таку форму ведення бізнесу, як представництва.

Постійне представництво (або представництво з правом ведення господарської діяльності) – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні. Це може бути  офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар’єр;  склад або приміщення, що використовується для доставки товарів. Головна особливість такого представництва – право на здійснення господарської діяльності на території України від імені іноземної компанії (укладення договорів поставки, купівлі-продажу, отримання платежів тощо). Постійне представництво реєструється в податкових органах як платник податку на прибуток.

Переваги постійного представництва:

  • можливість користуватись пільгами визначеними Конвенціями про уникнення подвійного оподаткування в частині звільнення такого представництва від обкладення податком на прибуток на території України, якщо така конвенція укладена між Україною та країною, резидентом якої є компанія, що має на меті відкрити представництво; 

  • відсутність особливого інтересу податкових органів;

  • можливість отримання фінансування від основної компанії, яке не включається у склад доходів такого представництва та відповідно не підлягає оподаткуванню.

 Представництво, яке не здійснює господарську діяльність або некомерційне представництво здійснює допоміжну, представницьку,  підготовчу діяльність; використовує будівлі виключно для зберігання, демонстрації або доставки товарів; зберігає товари, виключно з метою демонстрації; утримує постійне місце діяльності виключно з метою закупівлі товарів чи виробів або для збирання інформації для нерезидента. Таке представництво не має право  продавати, реалізовувати товари та отримувати грошові кошти за таку реалізацію. Воно не є платником податку на прибуток та сплачує лише  податки з найманих працівників.

 Як показує судова практика, податкові органи вбачають в діяльності некомерційних представництв  ухилення від оподаткування та звертаються до суду з позовами про визнання такого представництва постійним та стягнення податку на прибуток зі всіх надходжень від материнської компанії.   Аналіз судової практики показує, що  саме недоведеність представництвом здійснення допоміжної, підготовчої  діяльності, стає підставою для задоволення позовів податкових органів.

Це означає, що від того на скільки правильно та коректно будуть підготовлені документи щодо реєстрація представництва іноземної компанії, а згодом документи при здійснення діяльності, на стільки податкова не буде мати шансів для  перемоги в суді. Навіть не коректно складена довіреність на Голову представництва та Положення про представництво може стати доказом проти вас.

 

Слід відмітити, що представництво іноземної компанії не є юридичною особою і не проводить самостійно господарської діяльності, у всіх випадках воно діє від імені і за дорученням іноземної компанії,  яка зазначена у документів про реєстрацію.

Отже,  навіть при підписання  будь-якої угоди  для забезпечення життєдіяльності представництва,  необхідно зазначати  стороною не представництво, а  материнську компанію, яка діє через своє представництво на території України.

За багато років наша компанія надала такі послуги як  консультація для представництва нерезидента,  реєстрація постійного представництва іноземної компанії, реєстрація  некомерційного представництва нерезидента, реєстрація іноземного представництва, ліквідація та припинення іноземного представництва, юридичне обслуговування постійного представництва,  супровід судових справ для іноземних представництв.

Саме такий    багатогранний досвід нашої команди дає нам можливість вже на етапі реєстрації представництва створити умови для успішної та безпроблемної діяльності іноземних компаній на території України.

 Що саме наша компанія пропонує:

• консультація  по реєстрації представництва;

• розробка довіреності на Главу представництва, Положення про представництво;

• підготовка всіх необхідних документів, їх переклад і нотаріальне посвідчення;

• отримання в банку довідки про зарахування від материнської компанії оплати в державний бюджет України грошових коштів за відкриття представництва в розмірі 2500 дол. США

• реєстрація в Міністерстві економіки України з отримання свідоцтва про реєстрацію;

• реєстрація в управлінні статистики з отриманням довідки ЄДРПОУ;

• реєстрація в податковій інспекції з отримання довідки 4-ОПП;

• отримання довідки платника ЄСВ;

• виготовлення печатки;

• юридичний супровід оформлення рахунку в банку, нотаріальне посвідчення банківських карток.

* в разі необхідності реєстрація іноземних громадян співробітниками представництва з отриманням  карток міністерства економіки.

  Строк реєстрації представництва в Міністерстві економічного розвитку 60  днів. Плата за реєстрацію представництва 2500 доларів США.

Отримайте консультацію по реєстрації іноземного представництва на території УКраїни від експертів з 12 річним досвідом роботи з представництвами іноземних компаній.

ЗАКРИТТЯ (ЛІКВІДАЦІЯ) ІНОЗЕМНОГО ПРЕДСТАВНИЦТВА

 

 

 

 

 

 

Поставити питання