ua
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

Мінімальний розмір орендної плати в договорі оренди нерухомого майна

11.02.2019

ЯКЩО ВИ ЗДАЄТЕ В ОРЕНДУ НЕРУХОМІСТЬ, ВАМ БУДЕ ЦІКАВО.

 Не багато хто знає, що те, за скільки ви здаєте в оренду нерухомість, залежить не від Вас. Так, держава встановила обмеження у визначення вартості оренди. Відповідно до пп 170.1.2 п 170.1 статті 170 Податкового кодексу України,  розмір оподаткованого доходу визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальний розмір орендної плати встановлюється рішенням органу місцевого самоврядування, на території якого знаходиться об’єкт оренди. Так, наприклад, для міста Києва,відповідно до рішення КМР від 02.10.13 року № 42/9630 (зі змінами),мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб складає 8,91 грн. Більш того,  таким рішенням встановлюються додаткові коефіцієнти розрахунку орендної плати в залежності від місцезнаходження об’єкта оренди.

На сьогоднішній день, проектом  Рішення Київської міської ради запропоновано внести зміни у таку вартість та встановлення її на рівні 17,83 грн за 1 кв. м.

Розробники такого проекту впевнені, що прийняття рішення дозволить уникнути ухилення від оподаткування фізичниї осіб, які отримують дохід від надання нерухомого майна в оренду. 

 

Таке обмеження не стосуються платників єдиного податку ІІ групи, оскільки вони сплачують фіксовану суму податку у відсотках від мінімальної заробітної плати.

 


Поставити питання