ua ru
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

ЛІКВІДАЦІЯ ТА ЗАКРИТТЯ ПІДПРИЄМСТВА

28/10/2016

Як закрити підприємство?

Рано чи пізно, з  різних причин власники бізнесу вимушені припиняти підприємницьку діяльність. Для деяких це необхідність змінити напрям діяльності, для когось - це повна зупинка бізнесу. В будь-якому випадку, всі власники бізнесу постають перед питанням як ліквідувати  підприємство (ліквідація ТОВ чи ліквідація ПП).

Ліквідація підприємства- це Вам не реєстрація та створення підприємства. Це процедура досить складна, тривала в часі та   затратна фінансово.  12 річний досвід показав, що не буває однакових ситуацій, кожна компанія і кожна проблема індивідуальна. Тому, ми не пропонуємо один варіант на всіх. Ми  впевнені, що кожне підприємство, кожна проблема потребує індивідуального вирішення.

Отже, пропонуємо вам декілька варіантів за допомогою яких, ви можете позбавити себе непотрібного або проблемного підприємства.

Ліквідація підприємства за рішенням його власника (учасників)

Припинення юридичної особи відбувається за добровільним рішенням його засновників, яке оформлюється   рішенням загальних зборів.  Такий  шлях передбачає створення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційного балансу підприємства. Після повідомлення відповідних органів про початок ліквідації підприємства,  необхідно закрити рахунки в банку, звільнити працівників, здійснити повний розрахунок по заробітній платні та подати заяву до податкових органів про проведення податкової перевірки. Окрім цього, всі документи потрібно здати в архів на зберігання.Податковий орган протягом десяти днів зобов’язаний призначити документальну позапланову перевірку  та до закінчення двомісячного терміну прийняття кредиторських вимог , закінчити її проведення. В тому разі, коли за результатами податкової перевірки до підприємства відсутні податкові претензії, йому видається довідка  22-ОПП, яка є підставою для внесення запису в ЄДР про припинення юридичної особи. Але ж у житті не все так легко та просто, і податкова перевірка для  власників підприємства у більшості випадків перетворюється на суцільний жах. Бо і терміни призначення податкової перевірки значно затягуються, і сама перевірка завжди має на меті знайти у підприємства хоч би які порушення.  Хоча для тих підприємств, які не здійснювали господарську діяльність протягом останніх трьох років, податковий орган  не буде мати претензій та закрити підприємство   набагато легше та швидше. В будь-якому випадку, за умови  професійного підходу до навіть складної процедури, власники підприємства можуть  розраховувати на позитивний результат, як то виключення з ЄДР запису про підприємства. Повна ліквідація підприємства.

Ліквідація шляхом зміни учасників та директора. Або експрес-ліквідація

Останнім часом, цей вид ліквідації набув неабиякої популярності. І не просто так, а й справді заслужено. Для тих власників, які не бажають проходити процедури ліквідація з податковою перевіркою та немає часу на закриття компанії, експрес-ліквідація найоптимальніший варіант. Іншими словами викуп підприємства.

Така ліквідація проходить  швидко - за два дні, Ви вже не будете мати жодного відношення до підприємства. Спочатку укладається договір купівлі-продажу частки  в статутному капіталі  (або ж самого підприємства), потім приймається рішення про зміну учасників  на підставі договору купівлі-продажу та зміна директора. В разі необхідності, можна змінити найменування та місцезнаходження підприємства. Ми радимо, додатково, підписати акт приймання передачі документації  підприємства, в якому директор  передасть в повному обсязі всю первинну бухгалтерську документацію та інші документи новому директору. Це стане в нагоді, якщо в майбутньому  податкові органи  призначать по підприємству  документальну перевірку. 

Дуже уважно звертайте увагу хто саме купує корпоративні права вашого підприємства. Існують нелобросовітні покупці, які в майбутньому можуть створити неприятності для вас. Тож звертайте увагу, коли відбувається викуп ТОВ, на особу  нового засновника та на ідеальне оформлення купівлі-продажу частки. Недотримання вимог закону під час укладення договорау купівлі-продажу корпоративних прав, призводить до визнання такої угоди недійсною.

Якщо правильно та юридично грамотно підійти до процедури  експрес-ліквідації, за два-три дні можна позбавитися  непотрібного або проблемного підприємства та і у майбутньому не повертатися до цього питання. Оскільки, якщо припуститися деяких помилок та не врахувати при ліквідації особливість самого підприємства, в майбутньому можна отримати неприємні сюрпризи.

Ми багато років закриваємо та ліквідуємо підприємства та знамо всі особливості та можливі наслідки, тому  завжди враховуємо  всі нюанси та особливості самого підприємства  при ліквідація підприємства, застосовуємо лише безпечні юридичні механізми і піклуємось про безпеку наших клієнтів не лише зараз, але і на майбутнє.

Продати підприємство. Продати ТОВ

Позбутися непотрібного підприємства можна шляхом його продажу. Ми щодня отримує до 10 замовлень від клієнтів які хочуть купити підприємство. Попит на купівлю готових підприємств зростає з кожним днем. І підприємство, яке має гарну історію, діяльність та репутацію на ринку-  є привабливим товаром для  покупців. Тому, непотрібне підприємство завжди можна продати  та при цьому ще й отримати грошову суму, а не витрачатися на ліквідацію. Відповідальність за  майбутню діяльність покладається на нових засновників та директора, тож, продавець може не турбуватися  про безпеку такого продажу.  Професійність, грамотність та досвідченість при юридичному оформленні купівлі-продажу підприємства та дотримання всіх вимог законодавства, врахування інтересів покупця – гарант безпеки  та надійність подібних угод.

З’ясувати  за скільки можна продати Ваше підприємствр  можна за посиланням http://kpf.olsten.com.ua/.

 


Поставити питання