ua ru
+38 073 010 90 94
+38 067 384 57 54
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА БАНКРУТСТВО

28/10/2016

Рано чи пізно, з  різних причин власники бізнесу вимушені припиняти підприємницьку діяльність. Для деяких це необхідність змінити напрям діяльності, для когось - це повна зупинка бізнесу. В будь-якому випадку, всі власники бізнесу постають перед питанням як ліквідувати  підприємство (ліквідація ТОВ чи ліквідація ПП).

Ліквідація підприємства- це Вам не реєстрація та створення підприємства. Це процедура досить складна, тривала в часі та, можливо,  затратна фінансово.   В залежності від конкретної ситуації, ліквідація  може бути декількох видів.

Ліквідація підприємства за рішенням його власника (учасників)

Припинення юридичної особи відбувається за добровільним рішенням його засновників, яке оформлюється  відповідним рішенням.  Такий  шлях передбачає створення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційного балансу підприємства. Після повідомлення відповідних органів про початок ліквідації підприємства,  необхідно закрити рахунки в банку, звільнити працівників, здійснити повний розрахунок по заробітній платні та подати заяву до податкових органів про проведення податкової перевірки. Податковий орган протягом десяти днів зобов’язаний призначити документальну позапланову перевірку  та до закінчення двомісячного терміну прийняття кредиторських вимог , закінчити її проведення. В тому разі, коли за результатами податкової перевірки до підприємства відсутні податкові претензії, йому видається довідка  22-ОПП, яка є підставою для внесення запису в ЄДР про припинення юридичної особи. Але ж у житті не все так легко та просто, і податкова перевірка для  власників підприємства у більшості випадків перетворюється на суцільний жах. Бо і терміни призначення податкової перевірки значно затягуються, і сама перевірка завжди має на меті знайти у підприємства хоч би які порушення.  Хоча для тих підприємств, які не здійснювали господарську діяльність протягом останніх трьох років, податковий орган  не буде мати претензій та закрити підприємство   набагато легше та швидше. В будь-якому випадку, за умови  професійного підходу до навіть складної процедури, власники підприємства можуть  розраховувати на позитивний результат, як то виключення з ЄДР запису про підприємства. Повна ліквідація підприємства.

Ліквідація шляхом зміни учасників та директора. Або експрес-ліквідація

Останнім часом, цей вид ліквідації набув неабиякої популярності. І не просто так, а й справді заслужено. Для тих власників, які не бажають проходити процедури ліквідація з податковою перевіркою та немає часу чекати досить тривалий термін  на очікування результату, експрес-ліквідація найоптимальніший варіант. Іншими словами викуп підприємства.

Така ліквідація проходить  швидко - за два-три дні, Ви вже не будете мати жодного відношення до підприємства. Спочатку укладається договір купівлі-продажу частки  в статутному капіталі  (або ж самого підприємства), потім приймається рішення про зміну учасників  на підставі договору купівлі-продажу та зміна директора. В разі необхідності, можна змінити найменування та місцезнаходження підприємства. Ми радимо, додатково, підписати акт приймання передачі документації  підприємства, в якому директор  передасть в повному обсязі всю первинну бухгалтерську документацію та інші документи новому директору. Це стане в нагоді, якщо в майбутньому  податкові органи  призначать по підприємству  документальну перевірку.

Якщо правильно та юридично грамотно підійти до процедури  експрес-ліквідації, за два-три дні можна позбавитися  непотрібного або проблемного підприємства та і у майбутньому не повертатися до цього питання. Оскільки, якщо припуститися деяких помилок та не врахувати при ліквідації особливість самого підприємства, в майбутньому можна отримати неприємні сюрпризи.

Наша компанія, вже багато років займається ліквідацією підприємств та знає всі особливості такої юридичної процедури, тому ми завжди враховуємо  всі нюанси та особливості самого підприємства  при ліквідація підприємства, застосовуємо лише безпечні юридичні механізми і піклуємось про безпеку наших клієнтів не лише зараз, але і на майбутнє.

Позбутися непотрібного підприємства можна шляхом його продажу. Так, на сьогодні,попит на купівлю готових підприємств зростає з кожним днем. І підприємство, яке має гарну історію, діяльність та репутацію на ринку  є привабливим товаром для  покупців. Тому, непотрібне підприємство завжди можна продати  та при цьому ще й отримати грошову суму, а не витрачатися на ліквідацію. Відповідальність за  майбутню діяльність покладається на нових засновників та директора, тож, продавець може не турбуватися  про безпеку такого продажу.  Професійність, грамотність та досвідченість при юридичному оформленні купівлі-продажу підприємства та дотримання всіх вимог законодавства, врахування інтересів покупця – гарант безпеки  та надійність подібних угод.

З’ясувати  можливу вартість Вашого підприємства  можна за посиланням http://kpf.olsten.com.ua/.

Ліквідація підприємства з виключенням з ЄДР

Є випадки, коли власник наполягає на ліквідації підприємства із виключенням його з ЄДР, щоб підприємство перестало існувати. Існує досить швидкий спосіб ліквідації підприємства з виключенням його з ЄДР, за умови,  що у такого підприємства відсутня заборгованість по податкам та зборам. Термін ліквідації 3 місяці. Порядок такої ліквідації  індивідуальний для кожного підприємства і є абсолютним гарантом результату.


Поставити питання