ua
+38 073 010 90 94
+38 067 384 57 54
01054 Київ, вул.Тургенєвська, буд.38,офіс 102-103

ЧИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК, ЯКЩО ВАША НЕРУХОМІСТЬ ЗНАХОДИТЬСЯ НА НЕОФОРМЛЕНІЙ ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ (в тому числі в багатоповерховому будинку)?

14.03.2019

 

Отже, у вас є нежитлове приміщення на першому поверсі багатоповерхового будинку, або ж окреме нежитлове приміщення. Такі приміщення знаходяться на земельній ділянці, яка й досі не оформлена ані в оренду, ані у власність.

Щорічно податкові органи вимагають сплачувати земельний податок із земельної ділянки на якій розміщена ваша нерухомість. Сплачувати чи не сплачувати  такий податок, адже земля не оформлена, сперечались в Україні давно. Податкові органи однозначно заявляли так, земельний податок підлягає сплаті,  правознавці ж стверджували-ні, не має підстав.

Роками власники приміщень, які знаходились на  неоформленої земельних ділянках, сплачувати земельний податок,  в розмірі, який визначали податкові органи. Аж поки, ставки земельного податку, особливо у місті Києві не сягнули апогею, і примусили власників шукати шляхів вирішення цього питання.

Так, 06 липня 2018 року Наказом Міністерства фінансів України, було надано Узагальнюючу податкову консультацію щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці права на яку у такої особи не оформлено.

Міністерство фінансів у своїх консультації наводить правові підстави та законодавство яким воно керується, але в результаті  приходить до такого висновку:

З огляду на вказане, особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні статті 269 ПКУ до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Податкового кодексу України не повинна сплачувати земельний податок.

Що стосується особи, яка володіє нерухомим майном у багатоквартирному будинку, то, виходячи із викладеного вище, права на земельну ділянку під багатоквартирним будинком та прибудинкову територію виникають у всіх співвласників (власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку) з моменту державної реєстрації таких прав на земельну ділянку під цим багатоквартирним будинком та відповідну прибудинкову територію у Державному земельному кадастрі у порядку, визначеному законом. Тому, безпосереднім платником земельного податку в цьому випадку буде виступати особа, щодо якої здійснено державну реєстрацію прав на земельну ділянку під багатоквартирним будинком з урахуванням прибудинкової території (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників), з моменту такої реєстрації прав особи на земельну ділянку.


Поставити питання